Koszulki z napisami cieszą się dużą popularnością. Są chętnie kupowane głównie ze względu na zabawną treść napisu. Ich rola polega na tym, aby przyciągać uwagę krzykliwym hasłem bądź też elokwentnym żartem. W formie napisu mogą pojawić się różnorodne frazy, jakie sprzedający umieszcza od siebie, lub też oferuje kupującemu możliwość zamówienia koszulki z nadrukowanym napisem jego własnego pomysłu.

Trzeba przyznać, że jest to oryginalna forma ozdabiania koszulek, a co więcej, takie ubranie może stanowić oryginalny i śmieszny prezent na wiele okazji. Przykładem mogą być t-shirty dla super taty, dla super mamy, dziewczyny, chłopaka, babci i dziadka, jednym słowem coś dla każdego. Napis może stanowić w zasadzie wszystko. Wiele zależy od upodobań kupującego i osoby, która taką koszulkę będzie nosić.

Zabawne napisy mogą dotyczyć każdej tematyki. Najpopularniejsze są zwłaszcza napisy w języku angielskim. Jeśli już chcemy kupić taką koszulkę, warto zawsze wcześniej rozszyfrować dany napis w języku obcym, żeby po prostu wiedzieć co się nosi.

W języku polskim też nie brak bardzo zabawnych napisów, tak dla płci męskiej, jak i żeńskiej. Mogą się one odnosić do tematyki: alkoholu, polityki, seksu, specjalnych okazji jak  imieniny czy urodziny oraz ogólnie freestyle.

T-shirt z nadrukiem lub ciekawym napisem to bardzo dobry sposób na wyróżnienie się spośród tłumu, zwłaszcza teraz kiedy różnorodność modowa zapewnia nam łatwy dostęp to bycia oryginalnym. Można do tego celu wykorzystać własne hasło lub wybrać z szerokiej oferty sklepów zajmujących się sprzedażą koszulek z napisami. One zawsze są modne a jeśli w dodatku są kolorowe to z pewnością w tłumie będą bardzo dobrze zauważalne.

Jest to doskonały przykład na to, że zwykła koszulka czy t-shirt mogą stać się nietuzinkowym elementem garderoby, a nie tylko „zwykłym podkoszulkiem”. Poszukujący t-shirtów z napisami wiedzą bardzo dobrze, że ich forma nigdy nie jest banalna.

Zwykły napis nie wchodzi w grę, musi być ciekawy, zaskakujący, niekoniecznie długi, ale intrygujący. To on zmienia cały strój w zależności od tego czego dotyczy i czy towarzyszy mu kolorowy nadruk w formie loga czy też innego motywu. Tutaj dozwolone są wszelkie gry i zabawy słowne. Często treść owego napisu jest zakamuflowana z różnych względów, co dodaje mu z jednej strony tajemniczości, a z drugiej błyskotliwości.