Odzież dziecięca musi być przede wszystkim wygodna. Na drugim miejscu natomiast jest moda. Jeśli maluch nie będzie czuć się dobrze w najdroższej i najpopularniejszej w tym sezonie koszulce, nic nie zmusi go do założenia jej. Dzieci często grymaszą a szczególnie wtedy, kiedy czują się skrępowane, gdy coś je uwiera, „gryzie”, drapie itp.

Tak więc staramy się wybierać ciuszki na lato dla naszych dzieci z dobrych jakościowo materiałów, które nie będą powodować podrażnień i dadzą dziecku swobodę ruchów. Koszulkę czy t-shirt dobieramy w zależności od wieku i płci dziecka. Dziewczynki lubią żywe kolory; róże, czerwienie, błękity, z nieco innymi nadrukami niż chłopcy.

Z kolei chłopcy dobrze czują się w koszulkach polo, nie są one zbyt obcisłe i nie krępują ruchów, a co najważniejsze odpowiednie dla malca w wieku od 5 czy nawet 4 roku życia wzwyż. Dziecko w takim wieku potrzebuje dużo ruchu toteż powinno być ubrane w odpowiednią do biegania, skakania czy jazdy na rowerze odzież. Najlepiej wybierać T-shirty wykonane ze 100% bawełny, są one nie tylko przyjazne dla skóry, ale trwalsze i nie powodują nadmiernej potliwości.

Obecnie wybór jest ogromny. Producenci ubrań dla dzieci oferują koszulki do noszenia na co dzień, jak też do treningów i uprawiania sportów rekreacyjnych. Jeżeli nasza pociecha chętnie gra w piłkę nożną, koszykową czy uprawia inny rodzaj aktywności sportowej warto zadbać o właściwie dopasowany strój, który stanie się sprzymierzeńcem. W pierwszej kolejności w takich sytuacjach zwraca się uwagę na obuwie, ponieważ jest bardzo ważne.

Natomiast w drugiej kolejności wybieramy odpowiedni t-shirt. Może to być koszulka piłkarska z nadrukami reprezentacyjnymi czy klubowymi. Cieszą się one ogromną popularnością wśród młodych miłośników futbolu i stanowią powód do dumy. Taka koszulka może stanowić świetny pomysł na prezent.

Dziewczęce t-shirty także najlepiej kupować tylko bawełniane. Małe dziewczynki lubują się w soczystych kolorach oraz w nadrukach przedstawiających ich ulubione postacie z bajek. Z pewnością ulubionym wzorem wielu dziewcząt jest znany na całym świecie wizerunek Hello Kitty. Co do samego wykończenia takiej garderoby, nie powinna mieć zbyt ostrych szwów aby nie powodować uczucia dyskomfortu. Mogą to być zwykłe koszulki ze standardowymi krótkimi rękawkami lub półkrótkimi wraz z dodatkowymi ozdobami w postaci marszczeń czy dekoracyjnych guziczków. Przecudnie prezentują się również srebrne i połyskujące nadruki, w końcu każda młoda dama chce błyszczeć i wyglądać jak księżniczka.